Вплив додатків заліза на корозійну тривкість аморфного металевого сплаву Al₈₇Gd₅Ni₅

На основі результатів вольтамперометричних досліджень показано, що часткове заміщення нікелю на 4 аt. % заліза в аморфному сплаві Al₈₇Gd₅Ni₅ призводить до зниження струмів корозії, підвищення опору поляризації, що дає підставу стверджувати про вищу корозійну тривкість АМС Al₈₇Gd₅Ni₄Fе₄. Методом еле...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України
Дата:2010
Автори: Бойчишин, Л., Кубішталь, Ю., Будньок, А., Ковбуз, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2010
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/137197
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Вплив додатків заліза на корозійну тривкість аморфного металевого сплаву Al₈₇Gd₅Ni₅ / Л. Бойчишин, Ю. Кубішталь, А. Будньок, М. Ковбуз // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2010. — Т. 46, № 5. — С. 30-36. — Бібліогр.: 11 назв. — укp.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі результатів вольтамперометричних досліджень показано, що часткове заміщення нікелю на 4 аt. % заліза в аморфному сплаві Al₈₇Gd₅Ni₅ призводить до зниження струмів корозії, підвищення опору поляризації, що дає підставу стверджувати про вищу корозійну тривкість АМС Al₈₇Gd₅Ni₄Fе₄. Методом електрохімічної імпедансної спектроскопії вивчено тривкість і захисну здатність пасивувальних оксидних шарів на АМС-електродах в 0,1 М розчині NaCl. Підібрано імпедансну модель утворення межі поділу оксид–0,1М NaCl і АМС–0,1М NaCl. Виявлено, що на межі оксидна плівка–0,1 М NaCl протікають активні дифузійні окисно-відновні реакції, які описує елемент Варбурґа. Розраховані коефіцієнти дифузії аніонів розчину в поверхневий оксидний шар. Показано, що зі збільшенням часу електрохімічної реакції в 0,1 М NaCl дифузія зменшується через ущільнення поверхневих кисневмісних шарів.