Огляд методів рентгенологічної діагностики при проведенні ендосальної дентальної імплантаці

Важливим етапом у проведенні дентальної імплантації є передопераційна діагностика і планування. Це комплекс методик, направлених на з’ясування можливості імплантації та особливостей її проведення. Метою даного дослідження є порівняння діагностичної цінності різних рентгенологічних методів при планув...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Савицький, І.В., Гончаренко, Є.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2015
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/137501
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Огляд методів рентгенологічної діагностики при проведенні ендосальної дентальної імплантаці / І.В. Савицький, Є.В. Гончаренко // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2015. — № 4, т. 2 (42-II). — С. 105-112. — Бібліогр.: 23 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Важливим етапом у проведенні дентальної імплантації є передопераційна діагностика і планування. Це комплекс методик, направлених на з’ясування можливості імплантації та особливостей її проведення. Метою даного дослідження є порівняння діагностичної цінності різних рентгенологічних методів при плануванні ендосальної імплантації. Внутрішньоротова контактна рентгенографія є найбільш поширеним методом рентгенологічного дослідження в стоматології. Планування імплантації за даними контактної рентгенографії не застосовується у зв’язку з недостатньою зоною дослідження і проекційних спотворень. Ортопантомографія дозволяє одержувати розгорнене на площині зображення верхньої і нижньої щелеп і зубів. Найважливішим недоліком даної методики є представлення даних тільки в двох вимірюваннях, тобто на площині. Немає можливості оцінити товщину і форму альвеолярного відростка, топографію нижньощелепного каналу і гайморової пазухи. Транстомографія дозволяє одержати поперечні зрізи щелеп. Але знімки нечіткі, візуалізуються накладення від оточуючих структур, через що неможливо об’єктивно оцінити якість кісткової тканини. Для планування імплантації багато авторів рекомендують застосовувати комп’ютерну аксіальну томографію. Найновішою методикою комп’ютерної аксіальної томографії є конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ). КПКТ максимально відповідає потребам імплантології. Особливу увагу слід приділити розробці і уніфікації методик діагностики і планування імплантації з використанням програмного забезпечення для перегляду і аналізу КПКТ. Слід рекомендувати проведення КПКТ із подальшим аналізом як важливої частини стандартного протоколу обстеження і планування при проведенні дентальної імплантації.