Використання режиму струсного підривання при проведенні гірничих виробок

Провадження струсного підривання при веденні гірничих робіт на вугільних шахтах України регламентується цілим рядом нормативних документів. Разом з цим, при виробництві струсного підривання має місце багато технологічних порушень режиму і нерідко відбуваються газодинамічні явища, у тому числі з людс...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України
Дата:2016
Автори: Мінєєв, С.П., Янжула, О.С., Кишкань, М.О., Мінєєв, О.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2016
Назва видання:Геотехнічна механіка
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/138247
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Використання режиму струсного підривання при проведенні гірничих виробок / С.П. Мінєєв, О.С. Янжула, М.О. Кишкань, О.С. Мінєєв // Геотехнічна механіка: Міжвід. зб. наук. праць. — Дніпропетровск: ІГТМ НАНУ, 2016. — Вип. 129. — С. 173-180. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Провадження струсного підривання при веденні гірничих робіт на вугільних шахтах України регламентується цілим рядом нормативних документів. Разом з цим, при виробництві струсного підривання має місце багато технологічних порушень режиму і нерідко відбуваються газодинамічні явища, у тому числі з людськими жертвами. Струсне підривання застосовується в шахтах за вельми широких гірничо-геологічних умов. На особливо викидонебезпечних пластах при провадженні струсного підривання рекомендується застосовувати способи зниження інтенсивності і частоти викидів вугілля і газу. Для цього використовуються методи збільшенням глибини зони розвантаження привибійної частини вугільного пласта, яка досягається в шахтних умовах за рахунок застосування способів передового розпушення вміщуючих порід, випереджального підривання, підривання шпурових зарядів у вміщуючих породах, передового розпушення (камуфлетного підривання) вугільного масиву. Крім того, застосовується паспорт БВР з утворенням насипної перемички, що перегороджує. Збільшення зони розвантаження привибійної частини пласта досягається застосуванням передового торпедування вугільного масиву або вміщуючих порід і випереджаючого гідропідривання. Як встановлено, використання режиму струсного підривання при веденні гірничих робіт є одним з найбезпечніших способів боротьби з газодинамічними явищами, але одночасно він є, як правило, одним з самих економічно витратних, особливо при необхідності ритмічної роботи вугільної шахти, тому основні напрямки досліджень мають бути продовжені у напрямі зменшення витрат і підвищення ефективності застосування даного способу.