Механізми ініціації рецидиву хронічного обструктивного пієлонефриту

Мета досліджень: встановити моделюючу роль адреналіну при активації тромбоцитів в фазі рецидиву хронічного обструктивного пієлонефриту (ХОПН). В дослідах використовували периферичну венозну кров 18 пацієнтів при надходженні до стаціонару. Дослідження агрегації тромбоцитів (АТц) проводили на агрегом...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2014
Автори: Барінов, Е.Ф., Кравченко, А.Н., Твердохліб, Т.А., Баликіна, А.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2014
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/138273
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Механізми ініціації рецидиву хронічного обструктивного пієлонефриту / Е.Ф. Барінов, А.Н. Кравченко, Т.А. Твердохліб, А.О. Баликіна // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2014. — № 2, т. 1 (36-I). — С. 130-134. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета досліджень: встановити моделюючу роль адреналіну при активації тромбоцитів в фазі рецидиву хронічного обструктивного пієлонефриту (ХОПН). В дослідах використовували периферичну венозну кров 18 пацієнтів при надходженні до стаціонару. Дослідження агрегації тромбоцитів (АТц) проводили на агрегометрі фірми Chrono — Log (США). Для оцінки функціонального статусу тромбоцитів використовували субпорогові концентрації агоністів (ФАТ, АДФ, адреналін). В фазу рецидиву ХОПН (8 пацієнтів) стимулюючий вплив адреналіну на тромбоцити був декілька вищим, ніж в фазу ремісії, але нижчим, ніж в контролі (p > 0,05). АДФ відтворив ефект менший, ніж в контролі і в фазі ремесії (р < 0,05). Не виявлено значимих відмінностей впливу адреналіну на АДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів на відміну від фази ремісії (p > 0,05). ФАТ відтворював АТц більше, ніж в контролі і в фазу ремісії захворювання (р < 0,01). Синергізм дії адреналіну і ФАТ був максимально вираженим і перевищував такий в контролі в 3,5 рази і в фазу ремісії в 2,5 рази (p < 0,001). Таким чином, при рецидиві ХОПН адреналін потенціює еффект ФАТ. Має місце зниження як ефекту АДФ на тромбоцити, так і потенційної дії адреналіну на АДФ-індуковану Атц, що дозволяє припустити обмеження активуючого впливу тромбоцитів на лейкоцити.