ГІгієнічна оцінка шуму: проблема адекватності

З метою підвищення адекватності гігієнічної оцінки проведено дослідження, результати якого показують можливість доповнення загальновизнаної енергетичної моделі для непостійного шуму оцінкою його інформаційних характеристик. Гіпотеза обгрунтовується тим, що, з точки зору теорії аналізаторів, основною...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автори: Колганов, А.В., Мищенко, І.А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2013
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/138323
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:ГІгієнічна оцінка шуму: проблема адекватності / А.В. Колганов, І.А. Мищенко // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2013. — № 1 (31). — С. 40-46. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:З метою підвищення адекватності гігієнічної оцінки проведено дослідження, результати якого показують можливість доповнення загальновизнаної енергетичної моделі для непостійного шуму оцінкою його інформаційних характеристик. Гіпотеза обгрунтовується тим, що, з точки зору теорії аналізаторів, основною для них є функція зв'язку. Проілюстрована методика розрахунку таких характеристик. На прикладі непостійних шумів, характерних для деяких робочих місць у вугільній та металургійній промисловості, із застосуванням дисперсійного та регресійного аналізу показано, що в зміну порогів слухової чутливості достовірний внесок вносять інформаційні характеристики непостійного шуму (ентропія, кількість перероблюваної інформації). Зроблено висновок про їх зв'язок з технологічним процесом, що дозволяє робітнику використовувати непостійний шум, як неінструментальне джерело інформації та необхідності подальшого вивчення подібних біологічних ефектів в інших галузях промисловості та на транспорті.