Перспективи використання термоінструмента з дуговим електричним розрядом в процесі руйнування гірських порід

Метою роботи є аналіз перспективи та обґрунтування доцільності використання темоінструментів з дуговим електричним розрядом в процесах термічного розширення свердловин. Для цього на основі аналізу літературних джерел виконано порівняльний аналіз застосування різних термоінструментів для руйнування г...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Волошин, О.І., Потапчук, І.Ю., Жевжик, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України 2016
Назва видання:Геотехнічна механіка
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/138758
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Перспективи використання термоінструмента з дуговим електричним розрядом в процесі руйнування гірських порід / О.І. Волошин, І.Ю. Потапчук, О.В. Жевжик // Геотехнічна механіка: Міжвід. зб. наук. праць. — Дніпропетровск: ІГТМ НАНУ, 2016. — Вип. 131. — С. 33-43. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Метою роботи є аналіз перспективи та обґрунтування доцільності використання темоінструментів з дуговим електричним розрядом в процесах термічного розширення свердловин. Для цього на основі аналізу літературних джерел виконано порівняльний аналіз застосування різних термоінструментів для руйнування гірських порід, виявлено їхні переваги та недоліки. Визначено, що в порівнянні з іншими способами термічного руйнування гірських порід, руйнування породи за допомогою струмини низькотемпературної плазми відрізняється розповсюдженням тріщин в породі на значну глибину, високими значеннями коефіцієнта тепловіддачі та питомого теплового потоку, компактністю устаткування. Виконано аналіз існуючих розв’язків інженерного моделювання термічного руйнування гірських порід. Визначено основні напрями удосконалення існуючих темоінструментів з дуговим електричним розрядом та технології термічного розширення свердловин. Отримані результати можуть бути використані для аналізу ефективності застосування темоінструментів з дуговим електричним розрядом в інших технологіях термічної обробки та руйнування матеріалів.