Розрахунок залишкової довговічності тривало експлуатованої ділянки магістрального газопроводу

Ґрунтове середовище аварійної ділянки магістрального газопроводу охарактеризовано як “near-neutral” (pH < 8) зі середньою, а в деяких випадках і високою (більше 0,3 mm/year) корозійною активністю і змодельовано розчином NS4. Тривала експлуатація (23 роки) знижує, в основному, статичну тріщиності...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Андрейків, О.Є., Гембара, О.В., Цирульник, О.Т., Ниркова, Л.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України 2012
Назва видання:Фізико-хімічна механіка матеріалів
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/139620
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розрахунок залишкової довговічності тривало експлуатованої ділянки магістрального газопроводу / О.Є. Андрейків, О.В. Гембара, О.Т. Цирульник, Л.І. Ниркова // Фізико-хімічна механіка матеріалів. — 2012. — Т. 48, № 2. — С. 103-110. — Бібліогр.: 13 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Ґрунтове середовище аварійної ділянки магістрального газопроводу охарактеризовано як “near-neutral” (pH < 8) зі середньою, а в деяких випадках і високою (більше 0,3 mm/year) корозійною активністю і змодельовано розчином NS4. Тривала експлуатація (23 роки) знижує, в основному, статичну тріщиностійкість сталей Х60 і Х70, тоді як наводнювання за потенціалу катодного захисту різко посилює їх схильність до корозійно-механічного руйнування і за статичного, і за циклічного навантажень. Сталь Х70 чутливіша до негативного впливу експлуатації і наводнювання проти сталі Х60. Розраховано залишковий ресурс ділянки магістрального газопроводу “Уренгой–Помари–Ужгород” з урахуванням наводнювання стінки трубопроводу.