Динаміка показників варіативності серцевого ритму при гострому ураженні легень

В експерименті брали участь середньостійкі до гіпоксії щурі. Тваринам моделювали гостре ураження легень (ГУЛ) з введенням інтратрахеально розчину соляної кислоти (рН = 1,2) у розрахунку 1 мг/кг маси тварин. Реєстрацію електрокардіоінтервалів проводили на 12, 24, 48 та 72 год ГУЛ....

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Костіна, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2013
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/139725
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Динаміка показників варіативності серцевого ритму при гострому ураженні легень / О.О. Костіна // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2013. — № 2, т. 2 (32-II). — С. 109-112. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В експерименті брали участь середньостійкі до гіпоксії щурі. Тваринам моделювали гостре ураження легень (ГУЛ) з введенням інтратрахеально розчину соляної кислоти (рН = 1,2) у розрахунку 1 мг/кг маси тварин. Реєстрацію електрокардіоінтервалів проводили на 12, 24, 48 та 72 год ГУЛ. Обраховували такі показники, як індекс напруження регуляторних систем, індекс вегетативної рівноваги, вегетативний показник ритму та показник адекватності процесів регуляції. Отримані результати свідчать, що на 12 та 72 год ГУЛ відбувається посилення централізації серцевого ритму та посилення симпатичного впливу на сино-атріальний вузол. 24-48 год ГУЛ виникає період так званого тимчасового благополуччя, що проявляється збільшенням активності автономних механізмів регуляції.