Можливості використання шлаків Дніпродзержинського металургійного комбінату в якості сорбційних матеріалів

В статті розглянуто питання можливості використання шлаків Дніпродзержинського металургійного комбінату в якості сорбційних матеріалів. Актуальність даної теми полягає у використанні нових технологій для покращення екологічної ситуації в промислових районах. Використання відходів металургійних комбі...

Ausführliche Beschreibung

Gespeichert in:
Bibliographische Detailangaben
Datum:2016
Hauptverfasser: Баклажко, В.А., Колябіна, І.Л., Перкатий, К.Є.
Format: Artikel
Sprache:Ukrainian
Veröffentlicht: Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України та МНС України 2016
Schriftenreihe:Збірник наукових праць Інституту геохімії навколишнього середовища
Online Zugang:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/140458
Tags: Tag hinzufügen
Keine Tags, Fügen Sie den ersten Tag hinzu!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Zitieren:Можливості використання шлаків Дніпродзержинського металургійного комбінату в якості сорбційних матеріалів / В.А. Баклажко, І.Л. Колябіна, К.Є. Перкатий // Збірник наукових праць Інституту геохімії навколишнього середовища. — К. : ІГНС, 2016. — Вип. 25. — С. 82-88. — Бібліогр.: 6 назв. — укр.

Institution

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Beschreibung
Zusammenfassung:В статті розглянуто питання можливості використання шлаків Дніпродзержинського металургійного комбінату в якості сорбційних матеріалів. Актуальність даної теми полягає у використанні нових технологій для покращення екологічної ситуації в промислових районах. Використання відходів металургійних комбінатів у якості сорбентів для очищення промислових стічних вод дозволяє не тільки покращити стан водних об’єктів, але і мінімізувати великотонажні накопичення відходів у промислових районах. Сорбційні властивості шлаку досліджуються на прикладі очищення води, забрудненої двохвалентним свинцем. Для оцінки сорбційної можливості досліджуються: мінеральний склад за допомогою рентгенофазного аналізу, склад мікроелементів за допомогою спектрального аналізу, вміст макроаніонів і макрокатіонів. Вибрані найбільш ефективні умови адсорбційного очищення. Проведено аналіз вилуговування власних компонентів шлаку в розчин та процесу десорбції поглиненого сорбату.