Як відновити екосистему Куяльницького лиману?

Стан Куяльницького лиману — чи не найгостріша екологічна проблема Північного Причорномор’я кінця ХХ — початку ХХІ ст. У публічних дискусіях часто обговорювалися різні заходи з відновлення цієї мегаекосистеми, деякі з них увійшли до регуляторних державних і регіональних документів. Однак, на жаль,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автори: Еннан, А.А., Дубина, Д.В., Царенко, П.М., Вакаренко, Л.П., Дзюба, Т.П., Шихалєєва, Г.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2018
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/141113
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Як відновити екосистему Куяльницького лиману? / А.А. Еннан, Д.В. Дубина, П.М. Царенко, Л.П. Вакаренко, Т.П. Дзюба, Г.М. Шихалєєва // Вісник Національної академії наук України. — 2018. — № 6. — С. 93-109. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стан Куяльницького лиману — чи не найгостріша екологічна проблема Північного Причорномор’я кінця ХХ — початку ХХІ ст. У публічних дискусіях часто обговорювалися різні заходи з відновлення цієї мегаекосистеми, деякі з них увійшли до регуляторних державних і регіональних документів. Однак, на жаль, реалізовувалися ці заходи лише частково, нерідко в «пожежному» порядку і загалом не вирішували проблему, а інколи навіть призводили до небезпечних локальних наслідків. Слід зазначити, що однією з причин цієї вже без перебільшення екологічної катастрофи є властиве людській діяльності бажання безкоштовно отримувати матеріальні цінності, нещадно експлуатуючи природні ресурси. У статті автори, спираючись на понад 30-річні дослідження екосистем Північного Причорномор’я, пропонують власне бачення відновлення екосистеми Куяльницького лиману та невиснажливого і диверсифікованого використання його ресурсів, зокрема рослинних.