Іонізація телуру в газовій фазі електронами

Методом мас-спектрометрії з використанням методики пучків, що перетинаються, досліджено процеси іонізації телуру в газовій фазі електронним ударом. Вивчено мас-спектр телуру в дiапазонi масових чисел 50—350 Да при різних енергіях іонізуючих електронів від 6 до 70 еВ та в інтервалі температур 400—6...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автори: Шпеник, О.Б., Завілопуло, А.М., Пилипчинець, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2018
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/141161
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Іонізація телуру в газовій фазі електронами / О.Б. Шпеник, А.М. Завілопуло, О.В. Пилипчинець // Доповіді Національної академії наук України. — 2018. — № 5. — С. 44-52. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Методом мас-спектрометрії з використанням методики пучків, що перетинаються, досліджено процеси іонізації телуру в газовій фазі електронним ударом. Вивчено мас-спектр телуру в дiапазонi масових чисел 50—350 Да при різних енергіях іонізуючих електронів від 6 до 70 еВ та в інтервалі температур 400—600 К. Мас-спектр складається з трьох груп піків, які відповідають атомарним Te⁺, молекулярним Te₂⁺ та двозарядним Tе²⁺ іонам телуру. Показано, що співвідношення інтенсивності ізотопних піків до основного зберігається як для атомарних, так і для молекулярних іонів. Знайдено, що в газовій фазі при температурах експерименту переважають двоатомнi молекули телуру. Досліджено функції іонізації iонiв Te⁺, Te₂⁺ та Te²⁺ методом найменших квадратів та за пороговими ділянками кривих визначено значення енергій появи і іонізації молекулярних та атомарних іонів телуру. Вперше в мас-спектрі телуру знайдено двозарядний іон Te²⁺, для якого отримана енергетична залежність іонізації електронним ударом і визначена енергія іонізації, що дорівнює Е = 20,6 ± 0,25 еВ.