Візантологія та візантологічні студії Івана Франка

У статті йдеться про різнобічну діяльність І. Франка переважно як ученого в царині літературознавcтва, етнографії, мовознавства, економіки та публіцистики, але основний акцент словацький історик М. Даніш ставить на науковій творчості всесвітньо знаного українського інтелектуала як візантолога. Ав...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автор: Даніш, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2011
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/144218
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Візантологія та візантологічні студії Івана Франка / М. Даніш // Слово і Час. — 2011. — № 7. — С. 33-38. — Бібліогр.: 17 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті йдеться про різнобічну діяльність І. Франка переважно як ученого в царині літературознавcтва, етнографії, мовознавства, економіки та публіцистики, але основний акцент словацький історик М. Даніш ставить на науковій творчості всесвітньо знаного українського інтелектуала як візантолога. Автор називає Франка українським першопрохідцем у царині візантології, наголошує на тому, що Франко вважав візантологію складовою частиною вивчення історії слов’ян, зокрема історії України, завважує інтерес ученого до праць знаних європейських візантологів К. Крумбахера та А. Алмазова. Високо оцінено п’ятитомну візантологічну працю І. Франка “Апокрифи і легенди з українських рукописів”.