Переваги модульного ендопротезування колінного суглоба у хворих із пухлинами кісток

Мета: дослідити переваги модульного ендопротезування колінного суглоба при комплексному лікуванні пацієнтів зі злоякісними та місцево-агресивними пухлинами кісток порівняно з індивідуальним ендопротезуванням та залежно від локалізації пухлинного ураження. Об’єкт і методи: проаналізовано результати...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Проценко, В.В., Дуда, Б.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України 2015
Назва видання:Онкологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/144994
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Переваги модульного ендопротезування колінного суглоба у хворих із пухлинами кісток / В.В. Проценко, Б.С. Дуда // Онкологія. — 2015. — Т. 17, № 2. — С. 129-133. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета: дослідити переваги модульного ендопротезування колінного суглоба при комплексному лікуванні пацієнтів зі злоякісними та місцево-агресивними пухлинами кісток порівняно з індивідуальним ендопротезуванням та залежно від локалізації пухлинного ураження. Об’єкт і методи: проаналізовано результати ендопротезування колінного суглоба у 62 пацієнтів; у 40 з них були використані індивідуальні онкологічні ендопротези, у 22 — модульні ендопротези. Групи були зіставними за статевим і віковим складом, спектром пухлин, локалізацією пухлинного процесу, проведенням передопераційної терапії. Результати: загальна частота ускладнень була достовірно вищою (p < 0,05) після встановлення індивідуальних ендопротезів, але водночас на цей показник значною мірою впливала локалізація пухлини: ускладнення виникали частіше (0,05 < p < 0,1) при локалізації пухлини у проксимальному відділі великогомілкової кістки порівняно з локалізацією у дистальному відділі стегнової кістки. За встановлення індивідуальних ендопротезів така різниця була більшою (p = 0,05), ніж при модульному ендопротезуванні (p > 0,05). При локалізації пухлини у стегновій кістці частота ускладнень статистично не відрізнялася (p > 0,05) залежно від конструкції ендопротеза. Функціональний результат кінцівки після використання модульних ендопротезів становив 84–90%, а при використанні індивідуальних ендопротезів — 76–82%. При 5-річному терміні спостереження частота рецидивів в обох групах, якість життя пацієнтів, загальна виживаність не мали достовірних відмінностей. Висновок: отримані результати вказують, що переваги ендопротезування колінного суглоба з використанням модульних ендопротезів полягають у зниженні частоти ускладнень (особливо при локалізації пухлини у великогомілковій кістці) та кращих функціональних результатах прооперованої кінцівки.