О постоянных модели Мурнагана нелинейного гиперупругого деформирования материалов

Описано найпростіші статичні класичні досліди, які основані на понятті універсальної пружної деформації (простий зсув, всесторонній розтяг-стиск, одновимірний розтяг-стиск). Такі експерименти уможливлюють пряме обчислення пружних постійних і добре опрацьовані технологічно. Стосовно п'ятиконстан...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Рущицкий, Я.Я.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України 2016
Назва видання:Прикладная механика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/145129
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:О постоянных модели Мурнагана нелинейного гиперупругого деформирования материалов/ Я.Я. Рущицкий // Прикладная механика. — 2016. — Т. 52, № 5. — С. 78-93. — Бібліогр.: 18 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Описано найпростіші статичні класичні досліди, які основані на понятті універсальної пружної деформації (простий зсув, всесторонній розтяг-стиск, одновимірний розтяг-стиск). Такі експерименти уможливлюють пряме обчислення пружних постійних і добре опрацьовані технологічно. Стосовно п'ятиконстантної моделі Мурнагана нелінійного гіперпружного деформування одержано теоретичні формули, за допомогою яких можна апроксимувати дані з описаних 3-х типів дослідів (фактично 6 дослідів для визначення 5-ти постійних). Ці формули надають змогу знайти обмеження на пружні постійні і показати, що модель Мурнагана описує класичні нелінійні ефекти. Наприклад, аналіз простого зсуву показує, що модель Мурнагана описує класичні нелінійні ефекти Пойнтінга і Кельвіна. Аналіз одновимірного розтягу-стиску та всесторонього стиску показує, що модель Мурнагана описує подібні нелінійні ефекти і в цих випадках. Для 2-х класичних конструкційних матеріалів запропоновано теоретичні криві та поверхні в межах моделі Мурнагана, які можна використати як характерні для порівняння з одержаними даними з вказаних у роботі дослідів для нових типів матеріалів (у тому числі, метаматеріалів), що виявляють нелінійне пружне деформування.