Зміни спектра металовмісних протеїнів та факторів їх епігенетичної регуляції в динаміці росту чутливої та резистентної карциноми герена

Мета: проаналізувати зміни спектра металовмісних протеїнів та окремих факторів їх епігенетичної регуляції у сироватці крові (СК) та пухлинній тканині (ПТ) тварин у динаміці росту чутливої та резистентної карциноми Герена (КГ). Об’єкт і методи: дослідження проведено на щурах із вихідною та резистен...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Лук'янова, Н.Ю., Борікун, Т.В., Демаш, Д.В., Тодор, І.М., Задворний, Т.В., Сторчай, Д.М., Яловенко, Т.М., Павлова, А.О., Лозовська, Ю.В., Налєскіна, Л.А., Кунська, Л.М., Чехун, В.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України 2016
Назва видання:Онкологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/145275
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Зміни спектра металовмісних протеїнів та факторів їх епігенетичної регуляції в динаміці росту чутливої та резистентної карциноми герена / Н.Ю. Лук'янова, Т.В. Борікун, Д.В. Демаш, І.М. Тодор, Т.В. Задворний, Д.М. Сторчай, Т.М. Яловенко, А.О. Павлова, Ю.В. Лозовська, Л.А. Налєскіна, Л.М. Кунська, В.Ф. Чехун // Онкологія. — 2016. — Т. 18, № 4. — С. 247-254. — Бібліогр.: 24 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета: проаналізувати зміни спектра металовмісних протеїнів та окремих факторів їх епігенетичної регуляції у сироватці крові (СК) та пухлинній тканині (ПТ) тварин у динаміці росту чутливої та резистентної карциноми Герена (КГ). Об’єкт і методи: дослідження проведено на щурах із вихідною та резистентною до доксорубіцину та цисплатину КГ. У ПТ та СК за допомогою імуноферментного аналізу та низькотемпературного електронного парамагнітного резонансу визначали рівні феритину, трансферину, церулоплазміну та комплексів вільного заліза. За допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі оцінювали ступінь метилування генів fth1 та tfr1, а також рівні експресії мікроРНК-122, -133a, -200b та -320а. Результати: показано, що у динаміці росту КГ відбуваються суттєві зміни показників обміну та епігенетичної регуляції металовмісних білків як у ПТ, так і у СК. Визначено низку відмінностей, які характерні для чутливих та резистентних до доксорубіцину та цисплатину пухлин, а також для різних стадій їх росту. Висновки: отримано дані, які свідчать про важливу роль металовмісних білків та їх регуляції у процесі росту пухлин та розвитку резистентності до протипухлинних препаратів. Ці результати можуть бути використані для покращення диференційної діагностики новоутворень та оцінки чутливості пухлин до цитостатиків.