Нирково-клітинна карцинома та тромбоз нижньої порожнистої вени

Нирково-клітинна карцинома (НКК) асоціюється із пухлинним тромбозом нижньої порожнистої вени (НПВ) у 4–10% випадків. Ключовим моментом при великих пухлинах нирки та/чи пухлинній інвазії у НПВ є забезпечення адекватного доступу до верхніх відділів черевної порожнини та заочеревинного простору. Мета...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Стаховський, Е.О., Бурлака, А.А., Войленко, О.А., Вітрук, Ю.В., Колеснік, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України 2017
Назва видання:Онкологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/145669
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Нирково-клітинна карцинома та тромбоз нижньої порожнистої вени / Е.О. Стаховський, А.А. Бурлака, О.А. Войленко, Ю.В. Вітрук, О.О. Колеснік // Онкологія. — 2017. — Т. 19, № 3. — С. 202-205. — Бібліогр.:14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Нирково-клітинна карцинома (НКК) асоціюється із пухлинним тромбозом нижньої порожнистої вени (НПВ) у 4–10% випадків. Ключовим моментом при великих пухлинах нирки та/чи пухлинній інвазії у НПВ є забезпечення адекватного доступу до верхніх відділів черевної порожнини та заочеревинного простору. Мета: узагальнення та представлення результатів власного досвіду адаптації елементів техніки ортотопічної трансплантації печінки з метою інтраопераційного контролю підпечінкового сегмента НПВ у хворих на НКК з тромбозом НПВ. Об’єкт і методи: на основі бази даних Національного канцер-реєстру Національного інституту раку проведено ретроспективний аналіз результатів лікування хворих на НКК з тромбозом НПВ І–ІV рівнів. У дослідження включені пацієнти (n = 191), яким виконували оперативні втручання за період з 2008 по 2017 р. Усі операції були проведені на базі клініки Національного інституту раку. Результати: у 118 (61,7%) випадках пацієнти мали ІІІ стадію захворювання (TNM, 7-ме видання), у 73 (38,3%) були діагностовані віддалені синхронні метастази. Відповідно до розробленої в клініці Мейо класифікації тромбозів НПВ тромбоз I рівня встановлено у 53,4%, II — у 16,2%, IIIa, IIIb, IIIc, IIId — у 12,1; 5,2; 4,7 і 7,3% відповідно та IV — у 1,1% пацієнтів. Середня тривалість оперативних втручань становила 215,3 ± 44,1 хв, інтраопераційна крововтрата — 639,3 ± 51,7 мл. Час оклюзії НПВ та контралатеральної ниркової вени — 23,4 ± 7,9 хв. Ускладнення ≥ ІІІ ступеня зареєстровано у 35 (18,3%) випадках. Медіана виживаності становила 20,1 та 60,4 міс відповідно для підгруп пацієнтів із віддаленими метастазами та М0 статусом. Виснов ки: за умови проведення R0-резекції у хворих на НКК із тромбозом НПВ можливо досягти загальної 5-річної виживаності незалежно від наявності віддалених метастазів: 44% — при статусі рМ0, 6% — при рМ1. Використання елементів техніки ортотопічної трансплантації печінки при хірургічному лікуванні пацієнтів із НКК з асоційованим тромбозом НПВ дозволяє адекватно контролювати підпечінковий сегмент НПВ, уникаючи застосування апарата штучного кровообігу при тромбозах НПВ ІІІ–IV рівнів.