Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах

В огляді представлено сучасні уявлення щодо механізмів нейроімунної взаємодії, на якій базується інгібування болю ендогенними опіоїдами. Основну увагу приділено подіям, які відбуваються в периферичних тканинах після їх пошкодження, збудження високопорогових аферентних нейронів та генерації ноцице...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Дата:2016
Автори: Кулик, В.Б., Волкова, Т.М., Кришталь, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 2016
Назва видання:Нейрофизиология
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/148317
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах / В.Б. Кулик, Т.М. Волкова, О.О. Кришталь // Нейрофизиология. — 2016. — Т. 48, № 3. — С. 227-239. — Бібліогр.: 121 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-148317
record_format dspace
spelling irk-123456789-1483172019-02-19T01:28:29Z Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах Кулик, В.Б. Волкова, Т.М. Кришталь, О.О. Обзоры В огляді представлено сучасні уявлення щодо механізмів нейроімунної взаємодії, на якій базується інгібування болю ендогенними опіоїдами. Основну увагу приділено подіям, які відбуваються в периферичних тканинах після їх пошкодження, збудження високопорогових аферентних нейронів та генерації ноцицептивної імпульсації. Вивільнення опіоїдних пептидів з імунних клітин, які мігрують до вогнища запалення та локалізуються в ньому, забезпечує (в усякому разі частково) істотне зниження збудливості сенсорних нейронів. Екзогенні опіоїдні ліганди, котрі не проникають крізь гемато-енцефалічний бар’єр, також селективно модулюють збудливість первинних аферентів. Отже, сенсорні нейрони в периферичних тканинах є істотною ціллю для дії ендогенних опіоїдів. Є підстави вважати, що при клінічному застосуванні опіоїдів периферичної дії можна буде в значній мірі уникнути негативних центральних побічних ефектів, викликаних дією звичайних аналгетиків (опіоїдів та антиконвульсантів). Обговорено сучасні уявлення про механізми секреції та вивільнення ендогенних опіоїдів периферичної дії, їх вплив на запалення і біль, роль імунної відповіді в антиноцицепції та перспективи застосування вказаних опіоїдів у терапії больових феноменів. 2016 Article Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах / В.Б. Кулик, Т.М. Волкова, О.О. Кришталь // Нейрофизиология. — 2016. — Т. 48, № 3. — С. 227-239. — Бібліогр.: 121 назв. — укр. 0028-2561 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/148317 611.81.14:612.822.3 uk Нейрофизиология Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Обзоры
Обзоры
spellingShingle Обзоры
Обзоры
Кулик, В.Б.
Волкова, Т.М.
Кришталь, О.О.
Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
Нейрофизиология
description В огляді представлено сучасні уявлення щодо механізмів нейроімунної взаємодії, на якій базується інгібування болю ендогенними опіоїдами. Основну увагу приділено подіям, які відбуваються в периферичних тканинах після їх пошкодження, збудження високопорогових аферентних нейронів та генерації ноцицептивної імпульсації. Вивільнення опіоїдних пептидів з імунних клітин, які мігрують до вогнища запалення та локалізуються в ньому, забезпечує (в усякому разі частково) істотне зниження збудливості сенсорних нейронів. Екзогенні опіоїдні ліганди, котрі не проникають крізь гемато-енцефалічний бар’єр, також селективно модулюють збудливість первинних аферентів. Отже, сенсорні нейрони в периферичних тканинах є істотною ціллю для дії ендогенних опіоїдів. Є підстави вважати, що при клінічному застосуванні опіоїдів периферичної дії можна буде в значній мірі уникнути негативних центральних побічних ефектів, викликаних дією звичайних аналгетиків (опіоїдів та антиконвульсантів). Обговорено сучасні уявлення про механізми секреції та вивільнення ендогенних опіоїдів периферичної дії, їх вплив на запалення і біль, роль імунної відповіді в антиноцицепції та перспективи застосування вказаних опіоїдів у терапії больових феноменів.
format Article
author Кулик, В.Б.
Волкова, Т.М.
Кришталь, О.О.
author_facet Кулик, В.Б.
Волкова, Т.М.
Кришталь, О.О.
author_sort Кулик, В.Б.
title Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
title_short Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
title_full Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
title_fullStr Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
title_full_unstemmed Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
title_sort механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах
publisher Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
publishDate 2016
topic_facet Обзоры
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/148317
citation_txt Механізми експресії та вивільнення ендогенних опіоїдів у периферичних тканинах / В.Б. Кулик, Т.М. Волкова, О.О. Кришталь // Нейрофизиология. — 2016. — Т. 48, № 3. — С. 227-239. — Бібліогр.: 121 назв. — укр.
series Нейрофизиология
work_keys_str_mv AT kulikvb mehanízmiekspresíítavivílʹnennâendogennihopíoídívuperiferičnihtkaninah
AT volkovatm mehanízmiekspresíítavivílʹnennâendogennihopíoídívuperiferičnihtkaninah
AT krištalʹoo mehanízmiekspresíítavivílʹnennâendogennihopíoídívuperiferičnihtkaninah
first_indexed 2023-05-20T17:30:01Z
last_indexed 2023-05-20T17:30:01Z
_version_ 1796153443302244352