Вплив пасивного сприйняття запаху ізоамілацетату на ЕЕГ людини в стані спокою

Проведений аналіз змін спектральної потужності ЕЕГ-осциляцій різних частотних діапазонів та рівнів когерентності цих коливань в умовах пасивного сприйняття людиною запаху ізоамілацетату (грушевої есенції) в стані спокою. Незалежно від суб’єктивної оцінки запаху ізоамілацетату сама його наявність в...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автори: Зима, І.Г., Макарчук, М.Ю., Крижановський, С.А., Тукаєв, С.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 2014
Назва видання:Нейрофизиология
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/148353
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив пасивного сприйняття запаху ізоамілацетату на ЕЕГ людини в стані спокою / І.Г. Зима, М.Ю. Макарчук, С.А. Крижановський, С.В. Тукаєв // Нейрофизиология. — 2014. — Т. 46, № 6. — С. 551-558. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведений аналіз змін спектральної потужності ЕЕГ-осциляцій різних частотних діапазонів та рівнів когерентності цих коливань в умовах пасивного сприйняття людиною запаху ізоамілацетату (грушевої есенції) в стані спокою. Незалежно від суб’єктивної оцінки запаху ізоамілацетату сама його наявність викликала в усіх обстежуваних зростання середніх рівнів когерентності коливань високочастотного α-субдіапазону, що може вказувати на посилення внутрішньої психічної активності і підвищення готовності до реагування. В обстежуваних, що оцінювали застосований запаховий подразник як негативний, при цьому знижувалася когерентність α2- та β1-осциляцій у центральних, фронтальних і окципітальних ділянках кори. В осіб із позитивною суб’єктивною оцінкою запаху ізоамілацетату когерентність зростала на тлі його дії і в α1-піддіапазоні. Таким чином, отримано вказівки на те, що активація нюхового аналізатора здатна помітно змінювати функціонування нейромереж головного мозку людини в стані спокою; характер цих змін частково залежить від суб’єктивної гедонічної оцінки того чи іншого запаху.