Особливості спектрального складу ЕЕГ у пацієнтів із цервікокраніалгіями та дорсалгіями різного генезу

Досліджували спектральний склад поточної ЕЕГ-активності у 77 пацієнтів, що страждали на інтенсивний біль у шиї та/або спині (цервікокраніалгію та/або дорсалгію), зумовлений неврологічними вертебральними порушеннями рефлекторного походження (група ВПРП, n = 43), розсіяним склерозом (група РС, n = 17...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Назарчук, І.А., Сухоруков, В.І., Забродіна, Л.П., Федосєєв, С.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 2016
Назва видання:Нейрофизиология
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/148438
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Особливості спектрального складу ЕЕГ у пацієнтів із цервікокраніалгіями та дорсалгіями різного генезу / І.А. Назарчук, В.І. Сухоруков, Л.П. Забродіна, С.В. Федосєєв // Нейрофизиология. — 2016. — Т. 48, № 6. — С. 454-460. — Бібліогр.: 20 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджували спектральний склад поточної ЕЕГ-активності у 77 пацієнтів, що страждали на інтенсивний біль у шиї та/або спині (цервікокраніалгію та/або дорсалгію), зумовлений неврологічними вертебральними порушеннями рефлекторного походження (група ВПРП, n = 43), розсіяним склерозом (група РС, n = 17) і наслідками перенесених нейроінфекцій (група ННІ, n = 17). Візуальний аналіз ЕЕГ-записів у таких пацієнтів засвідчив наявність певних ознак дезорганізації патернів ЕЕГ, інтенсивнішої в двох останніх групах. Спектральний аналіз ЕЕГ показав, що у пацієнтів групи РС усереднена спектральна потужність коливань бета1- та бета2-субритмів майже в усіх відведеннях є вірогідно вищою за таку в суб’єктів груп ВПРП та ННІ, тоді як потужність тета-активності в більшості локусів кори (за виключенням фронтальних) є вірогідно нижчою. Спектральна потужність бета1- та бета2-субритмів у групі ВПРП знаходилась у вірогідній негативній кореляції з періодичністю нападів болю; в той же час потужність цих субритмів у групі РС демонструвала тісні позитивні кореляції з інтенсивністю болю, а в групі ННІ – з частотою больових нападів. Підвищена потужність високочастотних компонентів поточної ЕЕГ може розглядатись як ЕЕГ-маркер дорсалгій та цервікокраніалгій у пацієнтів групи РС.