Спектральні характеристики фонової електроенцефалограми дітей із зоровою дисфункцією

Реєстрували фонову ЕЕГ та визначали середні значення модальної частоти (МЧ), а також абсолютної та відносної спектральних потужностей (СП) дельта-, тета-, альфаритмів і бета1- та бета2-субритмів у 31 дитини з вродженими зоровими дисфункціями (середня гострота зору порядку 0.2) та у 49 дітей восьми...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автори: Редька, І.В., Майоров, О.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 2014
Назва видання:Нейрофизиология
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/149052
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Спектральні характеристики фонової електроенцефалограми дітей із зоровою дисфункцією / І.В. Редька, О.Ю. Майоров // Нейрофизиология. — 2014. — Т. 46, № 2. — С. 164-173. — Бібліогр.: 23 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Реєстрували фонову ЕЕГ та визначали середні значення модальної частоти (МЧ), а також абсолютної та відносної спектральних потужностей (СП) дельта-, тета-, альфаритмів і бета1- та бета2-субритмів у 31 дитини з вродженими зоровими дисфункціями (середня гострота зору порядку 0.2) та у 49 дітей восьми–12 років із нормальним зором. Фонова ЕЕГ-активність головного мозку дітей із зоровими дисфункціями характеризувалася зниженою абсолютною СП усіх частотних діапазонів (максимально в альфа-діапазоні), зниженою відносною СП коливань альфа-діапазону на тлі підвищення відносної СП дельта-діапазону (та бета2-діапазону у хлопчиків), а також підвищенням МЧ повільнохвильової активності та бета-осциляцій (бета2-діапазону у дівчаток, бета1- – у хлопчиків) на тлі незмінної МЧ альфа-активності у більшості ділянок кори головного мозку. Наведені дані, вірогідно, свідчать про підвищення активності каудальних відділів стовбура головного мозку при наявності зорових дисфункцій; це призводить до змін характеру взаємодій активуючих та деактивуючих систем мозку. Виявлені ймовірні компенсаторні механізми в інтегративній діяльності головного мозку при зорових дисфункціях.