Визначення вікового руху полюса Землі за даними астрономічних спостережень. Пріоритет О. Я. Орлова

Мета публікації — звернути увагу на пріоритет українського вченого О. Я. Орлова, який вперше в 1954 р. визначив за даними астрономічних спостережень на зеніт-телескопах міжнародних широтних станцій за 1900—1950 рр. параметри вікового руху полюса Землі: швидкість руху (4 мсд/рік) та його напрям (69°W...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Корсунь, А.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Головна астрономічна обсерваторія НАН України 2016
Назва видання:Кинематика и физика небесных тел
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/149562
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Визначення вікового руху полюса Землі за даними астрономічних спостережень. Пріоритет О. Я. Орлова / А.О. Корсунь // Кинематика и физика небесных тел. — 2016. — Т. 32, № 2. — С. 74-80. — Бібліогр.: 23 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета публікації — звернути увагу на пріоритет українського вченого О. Я. Орлова, який вперше в 1954 р. визначив за даними астрономічних спостережень на зеніт-телескопах міжнародних широтних станцій за 1900—1950 рр. параметри вікового руху полюса Землі: швидкість руху (4 мсд/рік) та його напрям (69°W). Ім’я О. Я. Орлова (1880— 1954), відомого астронома і геофізика, академіка АН УРСР, засновника Полтавської гравіметричної і Головної астрономічної обсерваторій та вітчизняної наукової школи з глобальної геодинаміки, широко знане світовій науковій спільноті. А от його робота, в якій вперше визначено параметри вікового руху полюса, виявилася маловідомою у світі. Тепер ці перші оцінки підтверджено даними майже вікових спостережень (1900—2012 рр.) на багатьох обсерваторіях світу різними сучасними методами, як астрономічними, так і космічними (лазерна локація ШСЗ, РНДБ, ГНСС та ін).