Інтерпретація творчості Т. Шевченка в українському мистецтві ХХ століття

Усвідомлення засадничої ролі Т. Шевченка і його творчості для України з’явилося ще за його життя. В українській культурі склався особливий “культ Шевченка”, до якого в різний спосіб були залучені часто протилежні ідеологічні сили, що прагнули використати його у своїх цілях. Найгостріших форм “бор...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Скляренко, Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2014
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/149723
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інтерпретація творчості Т. Шевченка в українському мистецтві ХХ століття / Г. Скляренко // Слово і час. — 2014. — № 3. — С. 90-100. — Бібліогр.: 26 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Усвідомлення засадничої ролі Т. Шевченка і його творчості для України з’явилося ще за його життя. В українській культурі склався особливий “культ Шевченка”, до якого в різний спосіб були залучені часто протилежні ідеологічні сили, що прагнули використати його у своїх цілях. Найгостріших форм “боротьба за Шевченка” набула у ХХ ст., коли митці різних спрямувань – національного модернізму, авангарду, соцреалізму, постмодернізму та ін. – по-своєму інтерпретували його спадщину. У статті простежено протиріччя в інтерпретації творчості Шевченка протягом ХХ ст., наголошено на постійній актуальності його спадщини на шляхах утвердження національної ідентичності та розбудови культури.