Гніздування сови бородатої (Strix nebulosa forster, 1772) на південній межі Полісся в Житомирській області

Зібрані дані щодо місць гніздування сови бородатої в Україні. Виявлено, що вид розселився по територіям Волинської, Рівненської, Житомирської та Київ-ської областей. Найбільш широко поширений у Рівненській і Житомирській областях. У результаті розселення сова бородата досягла межі лісової та лісо...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
Дата:2018
Автори: Гриб, О.В., Кузьменко, Ю.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України 2018
Назва видання:Бранта: Cборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/152013
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Гніздування сови бородатої (Strix nebulosa forster, 1772) на південній межі Полісся в Житомирській області / О.В. Гриб, Ю.В. Кузьменко // Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции. — 2018. — Вип. 21. — С. 95-101. — Бібліогр.: 18 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Зібрані дані щодо місць гніздування сови бородатої в Україні. Виявлено, що вид розселився по територіям Волинської, Рівненської, Житомирської та Київ-ської областей. Найбільш широко поширений у Рівненській і Житомирській областях. У результаті розселення сова бородата досягла межі лісової та лісостепової зон. Найпівденніше місце гніздування в Україні зафіксовано в околицях смт Миропіль Романівського району Житомирської області. На даній території жиле гніздо вперше знайдене в 2014 р., але результат гніздування не встановлений. У 2016 р. сови також почали гніздування і відклали кладку, але кинули її з невідомих причин. У обох випадках сови гніздились на другий рік після канюка звичайного. Гніздовими біотопами були достигаючі ліси: березово-сосновий та чистий дубовий. Дана знахідка є найпівденнішою точкою гніздування сови бородатої в Україні та Європі.