Вплив лектинів різного походження на мутаційний процес у популяціях соматичних клітин ссавців in vitro

Досліджені лектини різного походження здатні впливати на проліферацію соматичних клітин людини і китайського хом'ячка в культурі. їхні ефекти є порівнянними з дією цитостатика мітоміцину С. Виявлено пряму залежність впливу лектину кори бузини чорної Sambucus nigra на генетичну стабільність сома...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
Дата:2006
Автори: Коваленко, О.О., Костецька, К.В., Лукаш, Л.Л.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України 2006
Назва видання:Біополімери і клітина
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/156173
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Вплив лектинів різного походження на мутаційний процес у популяціях соматичних клітин ссавців in vitro / О.О. Коваленко, К.В. Костецька, Л.Л. Лукаш // Біополімери і клітина. — 2006. — Т. 22, № 1. — С. 33-37. — Бібліогр.: 14 назв. — укр., англ.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджені лектини різного походження здатні впливати на проліферацію соматичних клітин людини і китайського хом'ячка в культурі. їхні ефекти є порівнянними з дією цитостатика мітоміцину С. Виявлено пряму залежність впливу лектину кори бузини чорної Sambucus nigra на генетичну стабільність соматичних клітин ссавців за локусом hprt від концентрації білка. При концентраціях 20—200 мкг/мл проявлявся ефект насичення. Статистично достовірне під­ вищення частоти генних мутації за локусом hprt, а також пригнічення проліферації та/або цитотоксичну дію спостерігали в діапазоні концентрацій білків від 2 до 2000 мкг/мл. Імовірно, вплив рослинних лектинів родини RIP білків на проліферацію культур клітин не пов'язаний з їхньою вуглеводною специфічністю, а залежить від структурно-функціональних особливостей системи лектин—клітина. Одержано нові дані про здатність лектину ікри окуня Persa fluviatilis змінювати проліферацію клітин ссавців порівняно з дією рослинних RIP білків.