Виявлення лектиноподібних білків у рослинах тютюну та дурману, інфікованих вірусом тютюнової мозаїки

Методами гель-фільтрації та афінної хроматографії досліджували білки рослин тютюну та дурману, здатні взаємодіяти з дріжджовими мананами, іммобілізованими на сфероні H-1000. Встановлено, що в надчутливих рослинах, інфікованих ВТМ, утворюються лектиноподібні білки, здатні до лігандної взаємодії з дрі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2003
Автори: Коваленко, О.Г., Телегеєва, Т.А., Кириченко, А.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України 2003
Назва видання:Біополімери і клітина
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/156426
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Виявлення лектиноподібних білків у рослинах тютюну та дурману, інфікованих вірусом тютюнової мозаїки / О.Г. Коваленко, Т.А. Телегеєва, А.М. Кириченко // Вiopolymers and Cell. — 2003. — Т. 19, № 2. — С. 164-168. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Методами гель-фільтрації та афінної хроматографії досліджували білки рослин тютюну та дурману, здатні взаємодіяти з дріжджовими мананами, іммобілізованими на сфероні H-1000. Встановлено, що в надчутливих рослинах, інфікованих ВТМ, утворюються лектиноподібні білки, здатні до лігандної взаємодії з дріжджовим α-(1,2)-α(1,3)-α(1,6)-зв'язаним мананом. Раніше показано, що цей біополімер може втручатися у дію надчутливої вірус-індукованої реакції, модулюючи, можливо, активність клітинного(них) глікополімеру-індуктора( ів). Припускається, що в процесі локалізації вірусної інфекції лектиноподібні білки можуть переходити у розчинну форму і виконувати регуляторні функції завдяки специфічній білково-вуглеводній взаємодії з цим(и) індуктором(ами).