Молекулярні механізми регуляції активності теломерази

Теломераза — рибонуклеопротеїн, який синтезує теломери, що знаходяться на кінцях лінійних хромосом і забезпечують цілісність та стабільність хромосомного апарату. Теломераза активна у стовбурових клітинах і майже не детектується в соматичних. Активність теломерази змінюється під час клітинного циклу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2006
Автор: Порубльова, Л.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України 2006
Назва видання:Біополімери і клітина
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/156866
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Молекулярні механізми регуляції активності теломерази / Л.В. Порубльова // Біополімери і клітина. — 2006. — Т. 22, № 5. — С. 323-338. — Бібліогр.: 147 назв. — укр., англ.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Теломераза — рибонуклеопротеїн, який синтезує теломери, що знаходяться на кінцях лінійних хромосом і забезпечують цілісність та стабільність хромосомного апарату. Теломераза активна у стовбурових клітинах і майже не детектується в соматичних. Активність теломерази змінюється під час клітинного циклу, при диференціації клітин і корелює з їхньою проліферативною здатністю. До того ж у теломеразо-позитивних клітинах зародкової лінії вона сприяє забезпеченню гомеостазу довжини теломер. Останні дослідження глобальної зміни експресії генів у теломер них і теломеразних мутантах свідчать про те, шр молекулярні механізми регуляції теломерази дуже складні, багаторівневі, взаємозв'язані та скоординовані. Проаналізовано сучасні експериментальні результати та уявлення шрдо регуляції синтезу теломер теломеразою під час клітинного циклу та в ході диференціації, а також молекулярних механізмів, які запезпечують гомеостаз довжини теломер у людини та деяких модельних організмів.