Утопія/антиутопія в контексті жанрового прогнозування Лесі Українки

Предметом аналізу стали жанрологічні тенденції статті Лесі Українки “Утопія в белетристиці” (1906). Визначальними критеріями в оцінці творів утопічного циклу є белетристичний талант та естетичне чуття письменника. Таких якостей бракувало власне утопіям, але ними вповні володіли твори поза межами...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Левчук, Т.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2016
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/158357
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Утопія/антиутопія в контексті жанрового прогнозування Лесі Українки / Т. Левчук // Слово і час. — 2016. — № 7. — С. 47-56. — Бібліогр.: 14 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Предметом аналізу стали жанрологічні тенденції статті Лесі Українки “Утопія в белетристиці” (1906). Визначальними критеріями в оцінці творів утопічного циклу є белетристичний талант та естетичне чуття письменника. Таких якостей бракувало власне утопіям, але ними вповні володіли твори поза межами жанру. Міркувань про непродуктивний у художньому плані жанр Леся Українка не полишає, бо розгледіла в його надрах перспективу іншого жанру – антиутопії, який з’явився значно пізніше. Дослідниця окреслила обриси жанрів, які не мали ще на той час стійкого термінологічного означення.