Лірика М.Хвильового: злам автохтонної свідомості

У статті окреслюється кредо ліричного героя М. Хвильового крізь призму глибокого внутрішнього конфлікту у площині “українець / комуніст”. Перший (українець) постає у традиційно патріархальному образі поміркованого й залюбленого в рідну землю селянина, а другий (комуніст) – становить уособлення “п...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
Дата:2016
Автор: Сіробаба, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2016
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/158452
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Лірика М.Хвильового: злам автохтонної свідомості / М. Сіробаба // Слово і час. — 2016. — № 10. — С. 44-52. — Бібліогр.: 6 назв. — укp.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті окреслюється кредо ліричного героя М. Хвильового крізь призму глибокого внутрішнього конфлікту у площині “українець / комуніст”. Перший (українець) постає у традиційно патріархальному образі поміркованого й залюбленого в рідну землю селянина, а другий (комуніст) – становить уособлення “полум’яного борця” за вселюдське щастя, яке, в його розумінні, можливе лише за умов здійснення світової (чи навіть усесвітньої) революції. Втілювати свої задуми співець “загірної комуни” готовий не добираючи методів і не рахуючи жертв. Задля цього він ладен не лише виправдати, а й виконати сотні смертних вироків. Відсутність сподіваної підтримки від широких селянських мас спонукає його шукати однодумців у середовищі вчорашніх повій і злодіїв. Сукупність викладених чинників зумовлює трагічну розв'язку.