Свободные и вынужденные колебания толстостенных анизотропных цилиндрических оболочек

У рамках просторової теорії пружності запропоновано два підходи щодо дослідження вільних і вимушених осесиметричних коливань циліндричних оболонок. Вони базуються на поділі даної оболонки на ряд складових оболонок по товщині. У першому підході для апроксимації функцій, що визначаються у плані й по т...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Марчук, А.В., Гнедаш, С.В., Левковский, С.А.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України 2017
Назва видання:Прикладная механика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/158755
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Свободные и вынужденные колебания толстостенных анизотропных цилиндрических оболочек / А.В. Марчук, С.В. Гнедаш, С.А. Левковский // Прикладная механика. — 2017. — Т. 53, № 2. — С. 81-96. — Бібліогр.: 25 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У рамках просторової теорії пружності запропоновано два підходи щодо дослідження вільних і вимушених осесиметричних коливань циліндричних оболонок. Вони базуються на поділі даної оболонки на ряд складових оболонок по товщині. У першому підході для апроксимації функцій, що визначаються у плані й по товщині, використано поліноми. У другому – для апроксимації функцій, що визначаються у плані, застосовано лінійні поліноми, а їх розподіл по товщині визначено на основі аналітичного розв'язку відповідної системи диференціальних рівнянь. Необхідність побудови двох підходів обумовлена тим, що їм властиві похибки апроксимації й арифметичних обчислень. При визначенні частот вільних коливань напіваналітичним методом скінченних елементів у комбінації з методом послідовного звуження інтервалу пошуку за початкові зручно приймати значення частот, що отримано на основі скінченно-елементного підходу. Проведено аналіз поведінки оболонок при вільних і вимушених коливаннях у випадку, коли зона навантаження вдвічі менша від товщини оболонки.