Князі Глинські: походження роду, Глинське князівство, володіння в Сіверській землі

У статті розглядається питання про походження князів Глинських та їхні володіння на межі XIV – XV ст. Можна вважати встановленим, що вони були нащадками знаменитого еміра (беклярібека) Мамая, який, у свою чергу, належав до монгольського роду князів Киятів – найближчих родичів правлячої династії Чи...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Келембет, С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2019
Назва видання:Сiверянський лiтопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/158890
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Князі Глинські: походження роду, Глинське князівство, володіння в Сіверській землі / С. Келембет // Сiверянський лiтопис. — 2019. — № 2. — С. 3-18. — Бібліогр.: 47 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглядається питання про походження князів Глинських та їхні володіння на межі XIV – XV ст. Можна вважати встановленим, що вони були нащадками знаменитого еміра (беклярібека) Мамая, який, у свою чергу, належав до монгольського роду князів Киятів – найближчих родичів правлячої династії Чингізідів. Глинске князівство займало величезну, але малонаселену територію в басейні середньої і нижньої течії р. Ворскли, Псла і Сули. Близько 1400 р. великий князь Вітовт надав Глинським деякі володіння на Сіверщині, центром яких було містечко Хоробор на місці сучасного смт Макошине Чернігівської обл. До числа перших Глинських або їхніх найближчих родичів, скоріше за все, належав і князь Урустай Менський, згаданий у 1408 р.