Розробка комплексу для обробки води імпульсним бар'єрним розрядом

Розроблено комплекс для прямої обробки забрудненої води імпульсним бар’єрним розрядом, що складається з генератора імпульсів та розрядної камери. Генератор побудовано на принципах магнітного стискання імпульсів та використання в кінцевій ланці індуктивного накопичувача енергії, який комутується діод...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Божко, І.В., Карлов, О.М., Кондратенко, І.П., Чарний, Д.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут електродинаміки НАН України 2017
Назва видання:Технічна електродинаміка
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/158980
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розробка комплексу для обробки води імпульсним бар'єрним розрядом / І.В. Божко, О.М. Карлов, І.П. Кондратенко, Д.В. Чарний // Технічна електродинаміка. — 2017. — № 6. — С. 80–87. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розроблено комплекс для прямої обробки забрудненої води імпульсним бар’єрним розрядом, що складається з генератора імпульсів та розрядної камери. Генератор побудовано на принципах магнітного стискання імпульсів та використання в кінцевій ланці індуктивного накопичувача енергії, який комутується діодом з малим часом обривання зворотного струму. Генератор забезпечує короткі (~100 нс) високовольтні (до 30 кВ) імпульси з енергією до 0,3 Дж, які діють на поверхню води, що тече тонкою плівкою (≈0,15 мм) по поверхні внутрішнього електроду коаксійної розрядної камери. З метою отримання максимальної енергоефективності обробки води досліджено шляхи узгодження роботи всіх ланок комплексу. На основі аналізу втрат енергії при її передачі від зовнішнього джерела до навантаження встановлено, що основна їхня частина припадає на ланцюг з імпульсним трансформатором та кінцеву ланку генератора з розрядною камерою. При обробці водного розчину метиленової сині з початковою концентрацією 50 мг/л енергетичний вихід імпульсного бар’єрного розряду при 50 % розкладанні домішки досягав 75 г/квт•год, а енергоефективність комплексу в цілому – 22 г/квт•год.