"Сюртук, бумага, молоко для больных". Забезпечення Харківського народного казенного училища та місцева спільнота 1798 р.

У статті досліджується вплив забезпечення Харківського народного казенного училища на його функціонування. Аналіз одягу вихованців дозволяє простежити залучення училища до імперських проектів; закупівля продуктів харчування свідчить про сприяння нового замовника товарів, яким було училище, розвитк...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Маслійчук, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інституту історії України НАН України 2017
Назва видання:Соціум. Альманах соціальної історії
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/159007
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:"Сюртук, бумага, молоко для больных". Забезпечення Харківського народного казенного училища та місцева спільнота 1798 р. / В. Маслійчук // Соціум. Альманах соціальної історії. — 2017. — Вип. 13-14. — С. 327–340. — Бібліогр.: 82 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті досліджується вплив забезпечення Харківського народного казенного училища на його функціонування. Аналіз одягу вихованців дозволяє простежити залучення училища до імперських проектів; закупівля продуктів харчування свідчить про сприяння нового замовника товарів, яким було училище, розвиткові міста та місцевого ринку; побутові речі вихованців та навчальні прилади засвідчують участь місцевих жителів у забезпеченні потреб училища. В контексті заявленої проблеми особливо прикметна роль майбутнього харківського міського голови купця Єгора Урюпіна, який продавав училищу необхідні навчальні засоби. Саме за його головування міське населення пожертвувало велику суму на відкриття в 1805 р. Харківського університету. Поява у місті нового великого навчального закладу вочевидь була для мешканців Харкова важливим економічним чинником. Дане дослідження сприяє розширенню наших увлень про пропозиції харківського ринку кінця XVIII ст. У підсумку робиться висновок про широке залучення мешканців передмістя та сусідніх населених пунктів до торгівлі, що сприяло створенню харківського мегаполісу.