Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту

У статті здійснено літературознавчий аналіз творчості поета Богдана Бойчука в контексті його участі в дискурсі Нью-Йоркської групи. Автор доводить, що збереження цінностей української поезії на еміграції було актуальним завданням літератури. Поет Б. Бойчук – співтворець Нью-Йоркської групи, яка д...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Карабович, Т.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2017
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/159409
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту / Т. Карабович // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 11-16. — Бібліогр.: 10 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-159409
record_format dspace
spelling irk-123456789-1594092019-10-04T01:25:46Z Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту Карабович, Т. ХХ століття У статті здійснено літературознавчий аналіз творчості поета Богдана Бойчука в контексті його участі в дискурсі Нью-Йоркської групи. Автор доводить, що збереження цінностей української поезії на еміграції було актуальним завданням літератури. Поет Б. Бойчук – співтворець Нью-Йоркської групи, яка друкувала у 1959-1971 рр. свої твори в періодичному українському еміграційному виданні “Нові поезії”. Це був час важливих для поета творчих контактів. На тлі Нью-Йоркської групи Б. Бойчук виріс на відомого лідера в літературних колах української еміграції. Творчість поета стала вирізнятися із загальної картини українців США та набула статусу літературної альтернативи навіть серед членів Нью-Йоркської групи. The paper presents literary analysis of works by Ukrainian poet Bohdan Boychuk in the context of his participation in New York Group discourse. The author proves that preserving values of Ukrainian poetry was an important task of emigrant literature. Poet B. Boychuk was a co-founder of the New York Group (the name of Ukrainian literary group) which published works by its members from 1959 to 1971 in the émigré periodical called “Novi Poeziyi” (“New Poetry”). Within this group B. Boychuk matured into a popular leader in literary Ukrainian émigré circles. His poetry became distinctive and gained the status of literary alternative even among the members of New York Group. В статье осуществлен литературоведческий анализ творчества поэта Богдана Бойчук а в контексте его участия в дискурсе Нью-Йоркской группы. Автор доказывает, что сохранение ценностей украинской поэзии в эмиграции было актуальной задачей литературы. Поэт Б. Бойчук – соавтор Нью-Йоркской группы, которая издавала в 1959-1971 годах свои произведения в периодическом издании украинский эмиграции “Новые поэзии”. Это было время важных для поэта творческих контактов. На фоне Нью-Йоркской группы Б. Бойчук вырос в известного лидера в литературных кругах украинской эмиграции. Творчество поэта стало выделяться из общей картины украинцев США и получило статус литературной альтернативы даже среди членов Нью-Йоркской группы. 2017 Article Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту / Т. Карабович // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 11-16. — Бібліогр.: 10 назв. — укp. 0236-1477 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/159409 821.161.2 Бойчук uk Слово і Час Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic ХХ століття
ХХ століття
spellingShingle ХХ століття
ХХ століття
Карабович, Т.
Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
Слово і Час
description У статті здійснено літературознавчий аналіз творчості поета Богдана Бойчука в контексті його участі в дискурсі Нью-Йоркської групи. Автор доводить, що збереження цінностей української поезії на еміграції було актуальним завданням літератури. Поет Б. Бойчук – співтворець Нью-Йоркської групи, яка друкувала у 1959-1971 рр. свої твори в періодичному українському еміграційному виданні “Нові поезії”. Це був час важливих для поета творчих контактів. На тлі Нью-Йоркської групи Б. Бойчук виріс на відомого лідера в літературних колах української еміграції. Творчість поета стала вирізнятися із загальної картини українців США та набула статусу літературної альтернативи навіть серед членів Нью-Йоркської групи.
format Article
author Карабович, Т.
author_facet Карабович, Т.
author_sort Карабович, Т.
title Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
title_short Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
title_full Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
title_fullStr Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
title_full_unstemmed Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту
title_sort приватна молитва як метафора у творчості богдана бойчука на тлі літературного контексту
publisher Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
publishDate 2017
topic_facet ХХ століття
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/159409
citation_txt Приватна молитва як метафора у творчості Богдана Бойчука на тлі літературного контексту / Т. Карабович // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 11-16. — Бібліогр.: 10 назв. — укp.
series Слово і Час
work_keys_str_mv AT karabovičt privatnamolitvaâkmetaforautvorčostíbogdanabojčukanatlílíteraturnogokontekstu
first_indexed 2023-05-20T17:57:24Z
last_indexed 2023-05-20T17:57:24Z
_version_ 1796154481321181184