Соціальна безпека як елемент державного регулювання: соціально-економічний та гуманітарний контекст

Визначено місце і роль безпеки як міждисциплінарної філософської, економічної та соціальної категорії, а також ключової складової сталого людського розвитку. Доведено, що в системі економічних категорій безпека виконує інтегральну функцію щодо економічної свободи та захисту від небезпеки економічної...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Сидорчук, О.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2018
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/159913
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Соціальна безпека як елемент державного регулювання: соціально-економічний та гуманітарний контекст / О.Г. Сидорчук // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2018. — С. 95-109. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Визначено місце і роль безпеки як міждисциплінарної філософської, економічної та соціальної категорії, а також ключової складової сталого людського розвитку. Доведено, що в системі економічних категорій безпека виконує інтегральну функцію щодо економічної свободи та захисту від небезпеки економічної дестабілізації. Обґрунтовано реалізацію безпеки як соціальної категорії в рамках моделі соціальної держави. Досліджено розширення воєнно-політичного концепту безпеки до меж соціально-гуманітарної сфери. Встановлено, що національна безпека набуває більш широкого соціально-економічного змісту як одна з базових складових державного регулювання суспільних відносин. Особливістю нової моделі доброго (належного, нового) врядування є включення до процесу управління широкого кола суспільних суб’єктів. Проаналізовано концептуальні зміни законодавства України про національну безпеку з урахуванням основних принципів і підходів до її розуміння в США та ЄС. Обґрунтовано, що розуміння соціальної безпеки як синтезу державної та громадської безпеки загалом відповідає європейському та світовому трендам щодо розширення соціально-гуманітарного трактування безпеки.