Активність нанесених на вуглецеве волокно Fe–Co-каталізаторів у реакції метанування СО₂

Досліджено каталітичну активність нанесених на вуглецеве волокно Fe–Со-каталізаторів в реакції метанування СО₂. Показано, що каталізатори, отримані нанесенням активної маси на попередньо окиснене або відновлене очищене вуглецеве волокно, проявляють меншу каталітичну активність. Методом скануючої еле...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Гайдай, С.В., Гринько, В.С., Жлуденко, М.Г., Дяченко, А.Г., Ткач, В.М., Іщенко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України 2017
Назва видання:Сверхтвердые материалы
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/160108
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Активність нанесених на вуглецеве волокно Fe–Co-каталізаторів у реакції метанування СО₂ / С.В. Гайдай, В.С. Гринько, М.Г. Жлуденко, А.Г. Дяченко, В.М. Ткач, О.В. Іщенко // Сверхтвердые материалы. — 2017. — № 2. — С. 62-70. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено каталітичну активність нанесених на вуглецеве волокно Fe–Со-каталізаторів в реакції метанування СО₂. Показано, що каталізатори, отримані нанесенням активної маси на попередньо окиснене або відновлене очищене вуглецеве волокно, проявляють меншу каталітичну активність. Методом скануючої електронної мікроскопії доведено, що збільшення оксигенвмісних функціональних груп на поверхні носія негативно впливає на каталітичну активність зразків в реакції метанування, а також ускладнює процеси приєднання нітратів металів до поверхні носія і відновлення активної маси під час синтезу каталізаторів. Найвищу каталітичну активність в реакції метанування СО₂ показав зразок Fe:Со = 86:14, нанесений на немодифіковане очищене вуглецеве волокно (T₆₅ = 390 °C із SCH₄ = 88 %).