Фази зі структурою перовскіту в системах A—R—Mn—O, де A — лужноземельний, R —рідкісноземельний метал

Взаємодію компонентів у системах A—R—Mn—O вивчено методами рентгенівського фазового та структурного аналізів полікристалічних зразків, синтезованих методом твердофазної реакції при 1000 °С. У системах Ba—R—Mn—O, де R = Pr, Nd або Sm, підтверджено існування сполук Ba₀,₅Pr₀,₅MnO₃, Ba₀,₅Nd₀,₅MnO₃ та B...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Заремба, О.І., Філіпенко, Н.О., Горинь, А.М., Гладишевський, Р.Є.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2019
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/160133
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Фази зі структурою перовскіту в системах A—R—Mn—O, де A — лужноземельний, R —рідкісноземельний метал / О.І. Заремба, Н.О. Філіпенко, А.М. Горинь, Р.Є. Гладишевський // Доповіді Національної академії наук України. — 2019. — № 8. — С. 69-77. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Взаємодію компонентів у системах A—R—Mn—O вивчено методами рентгенівського фазового та структурного аналізів полікристалічних зразків, синтезованих методом твердофазної реакції при 1000 °С. У системах Ba—R—Mn—O, де R = Pr, Nd або Sm, підтверджено існування сполук Ba₀,₅Pr₀,₅MnO₃, Ba₀,₅Nd₀,₅MnO₃ та Ba₀,₅Sm₀,₅MnO₃ з кубічною структурою типу CaTiO₃, тоді як для R = Ce, Eu, Gd та РЗМ ітрієвої підгрупи за умов синтезу тетрарні перовскіти не утворюються. У системах {Sr,Ca} Gd Mn O підтверджено існування сполук із ромбічною структурою типу GdFeO₃ : Sr₀,₃₅Gd₀,₆₅MnO₃ та Ca₀,₅Gd₀,₅MnO₃. Побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем SrO—Gd₂O₃—Mn₂O₃ та CaO—Gd₂O₃—Mn₂O₃ при 1000 °С. Для сполуки Sr₀,₃₅Gd₀,₆₅MnO₃ вивчено залежність магнітної сприйнятливості від температури. Такий тип залежності описується законом Кюрі-Вайса і є характерним для парамагнетиків. Експериментальне значення ефективного магнітного моменту 10,98 μБ.