Сумісне очищення води від сполук феруму та мангану мікрофільтраційною керамічною мембраною з глинистих мінералів

Показано високу ефективність процесу сумісного очищення води від сполук Fe(ІІІ) і Mn(ІІ) модифікованою ними в динамічному режимі мікрофільтраційною керамічною мембраною з глинистих мінералів і обґрунтовано стеричний механізм її дії, який базується на різниці розмірів пор мембрани і частин сполук Fe...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2019
Автор: Дульнева, Т.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2019
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/160246
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Сумісне очищення води від сполук феруму та мангану мікрофільтраційною керамічною мембраною з глинистих мінералів / Т.Ю. Дульнева // Доповіді Національної академії наук України. — 2019. — № 9. — С. 105-111. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Показано високу ефективність процесу сумісного очищення води від сполук Fe(ІІІ) і Mn(ІІ) модифікованою ними в динамічному режимі мікрофільтраційною керамічною мембраною з глинистих мінералів і обґрунтовано стеричний механізм її дії, який базується на різниці розмірів пор мембрани і частин сполук Fe(ІІІ) і Mn(ІІ). Таке модифікування збільшувало затримувальну здатність керамічної мембрани до сполук Mn(ІІ). Досліджено вплив різних технологічних факторів на характеистики цього процесу. Виявлено негативний вплив хлоридів на затримувальну здатність такої модифікованої мембрани та нівелювальну роль у цьому процесі самоутворюваної динамічної мембрани. Встановлено, що одночасно очищати досліджуваною мембраною воду від сполук Fe(ІІІ) і Mn(ІІ) до їх ГДК у питній воді доцільно при вихідній концентрації Fe(ІІІ) і Mn(ІІ) до 42,3 і 4,0 мг/дм³ відповідно, рНвих 8,3—8,4, робочому тиску 1,0 МПа і тривалості експерименту 120 хв.