До історіографії старого українського консерватизму

У статті проаналізовано праці, присвячені історії українського консерватизму, зокрема періоду його формування і становлення, умовно названого старим українським консерватизмом. З’ясовано, що дослідження вказаної теми було започатковане в діаспорі, в Україні ж український консерватизм почали вивч...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Пазюра, Н.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2018
Назва видання:Історіографічні дослідження в Україні
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/160407
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До історіографії старого українського консерватизму / Н. Пазюра // Історіографічні дослідження в Україні. — 2018. — Вип. 29. — С. 216-232. — Бібліогр.: 33 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проаналізовано праці, присвячені історії українського консерватизму, зокрема періоду його формування і становлення, умовно названого старим українським консерватизмом. З’ясовано, що дослідження вказаної теми було започатковане в діаспорі, в Україні ж український консерватизм почали вивчати лише зі здобуттям незалежності. Абстрагуючись від теоретико-методологічних напрацювань західноєвропейських учених, українські дослідники досліджують український консерватизм у контексті світових тенденцій та з урахуванням історико-регіональних особливостей. Такими, зокрема, є тривалий бездержавний статус України та культурні відмінності українців. Аналіз історіографії старого українського консерватизму дозволяє виокремити низку перспективних питань для подальшого студіювання. Це, зокрема, потреба теоретичного узагальненні вказаного питання, залучення міждисциплінарних підходів задля всебічного висвітлення теми, її персоніфікація шляхом дослідження індивідуальних практик діячів консервативного напряму.