Другий комуністичний штурм та його вплив на етнокультурне середовище міст Донбасу

В 1929 році радянським керівництвом був розпочатий «другий комуністичний штурм», що кардинально змінив життя країни загалом, Донбасу, зокрема. Цей процес активно впливав на етнонаціональний розвиток регіону, змінюючи соціальну та етнічну структуру місцевого населення. Одним з його наслідків була пр...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Дем’янчук, П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2017
Назва видання:Регіональна історія України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/160741
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Другий комуністичний штурм та його вплив на етнокультурне середовище міст Донбасу / П. Дем’янчук // Регіональна історія України: Зб. наук. ст. — К.: Інститут історії України НАН України, 2017. — Вип. 11. — С. 151-160. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В 1929 році радянським керівництвом був розпочатий «другий комуністичний штурм», що кардинально змінив життя країни загалом, Донбасу, зокрема. Цей процес активно впливав на етнонаціональний розвиток регіону, змінюючи соціальну та етнічну структуру місцевого населення. Одним з його наслідків була прискорена урбанізація, під впливом якої міста не лише зростали в своїх розмірах, але й втрачали власний етнічний колорит. Автором встановлено, що зростання частки українців в складі міського населення регіону в умовах проведення українізації трансформувало всю систему місцевих міжетнічних та етнокультурних взаємовідносин, проте перші кроки по запровадженню русифікації, асиміляції та репресій проти активних діячів українізації кардинальним чином змінили ситуацію наприкінці досліджуваного періоду.