Використання метаданих для вирішення задач великих даних

На сьогодні обсяги даних, якими оперують прикладні системи, експоненціально безперервно зростають та уже давно досягли таких розмірів, що не можуть оброблятися традиційними системами. Так виник термін «Великі дані». Головні проблеми таких наборів даних пов’язані, перш за все, не лише з їх об’ємом, а...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Захарова, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут програмних систем НАН України 2019
Назва видання:Проблеми програмування
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/161489
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Використання метаданих для вирішення задач великих даних / О.В. Захарова // Проблеми програмування. — 2019. — № 2. — С. 81-91. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На сьогодні обсяги даних, якими оперують прикладні системи, експоненціально безперервно зростають та уже давно досягли таких розмірів, що не можуть оброблятися традиційними системами. Так виник термін «Великі дані». Головні проблеми таких наборів даних пов’язані, перш за все, не лише з їх об’ємом, але й з різноманітністю, різнорідністю та складністю інформації, яку вони містять. Таким чином, разом із зростанням обсягів даних і кількості ініціатив великих даних, на перший план виходять метадані, як найважливіший пріоритет успіху проектів великих даних. Підприємства усвідомлюють, що повне використання ділового та операційного потенціалу машинного навчання, глибокого навчання та штучного інтелекту вимагає, щоб необроблені дані були доповнені метаданими. Метою даної роботи є аналіз впливу метаданих на вирішення комплексу проблем великих даних, визначення основних категорій даних, що підлягають анотуванню метаданими, та основних типів метаданих, що для цього використовуються. Насьогодні метадані є засобом класифікації, впорядкування та характеристики даних або їх вмісту. Залежно від ролі, яку вони відіграють у вирішенні задач великих даних, NISO поділяє їх на чотири типи, а саме: адміністративні, описові, структурні та мови розмітки. Різні типи метаданих можуть бути використані певним чином для ефективного вирішення задач управління, пошуку, інтеграції даних тощо. Окремим питанням є способи їх створення/автоматичної генерації, тому що ручне створення метаданих є процесом досить трудомістким, а їх обсяг часто у кілька разів перевищує обсяг самих даних.