Літописний Дубен і його сільська округа в Х—ХІІІ ст.

За останні чверть століття були проведені детальні обстеження археологічних пам'яток у середній течії р. Ікви та її правої притоки р. Липки навколо м. Дубна. Отримані матеріали дозволяють розглянути процеси розвитку літописного Дубна та формування його сільської округи, виявити їх особливості...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Прищепа, Б.А., Ткач, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 2016
Назва видання:Археологія і давня історія України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/161636
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Літописний Дубен і його сільська округа в Х — ХІІІ ст. / Б.А. Прищепа, В.В. Ткач // Археологія і давня історія України: Зб. наук. пр. — К.: ІА НАН України, 2016. — Вип. 4 (21). — С. 43-51. — Бібліогр.: 28 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:За останні чверть століття були проведені детальні обстеження археологічних пам'яток у середній течії р. Ікви та її правої притоки р. Липки навколо м. Дубна. Отримані матеріали дозволяють розглянути процеси розвитку літописного Дубна та формування його сільської округи, виявити їх особливості, зробити спробу реконструкції давніх поселенських структур на окремих етапах їх розвитку. Під час нових археологічних досліджень Дубна уточнено розміри і планування його укріплень давньоруського часу, на посаді досліджено житлові та господарські будівлі Х —ХІІІ ст. До каталогу археологічних пам'яток внесено 4 городища і 75 відкритих поселень. Простежено динаміку змін кількості та розмірів поселень в межах трьох етапів їх розвитку, а також трансформації поселенських структур після включення території волинян до складу Київської держави.