Проектування технологічних схем гірничого виробництва в умовах невизначеності

Мета. Розробити новий підхід до проектування технологічних схем гірничого виробництва, який базується на дослідженні операцій. Методика. Для обґрунтування раціонального рівня видобутку очисного вибою можуть бути використані методи дослідження операцій, які базуються на застосуванні критеріїв прийня...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автори: Хорольський, А.О., Гріньов, В.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізики гірничих процесів НАН України 2018
Назва видання:Физико-технические проблемы горного производства
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/161925
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Проектування технологічних схем гірничого виробництва в умовах невизначеності / А.О. Хорольський, В.Г. Гріньов // Физико-технические проблемы горного производства: Зб. наук. пр. — 2018. — Вип. 20. — С. 132-146. — Бібліогр.: 31 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета. Розробити новий підхід до проектування технологічних схем гірничого виробництва, який базується на дослідженні операцій. Методика. Для обґрунтування раціонального рівня видобутку очисного вибою можуть бути використані методи дослідження операцій, які базуються на застосуванні критеріїв прийняття рішень в умовах невизначеності. Результати. Виявлено, що процес вибору очисного обладнання має детермінований характер, який демонструє зміну «станів природи» в залежності від прийнятих рішень. Представлення множин раціональних типів обладнання та порівняння їх за критеріями прийняття рішень дозволяє визначити раціональний рівень видобутку виймальної дільниці і знизити витрати на придбання та обслуговування обладнання, при цьому враховуються обмежувальні фактори, які впливають на величину очікуваного видобутку. Послідовне порівняння альтернатив дозволяє встановити поле прийнятних рішень для різних сценаріїв розвитку виробництва. Наукова новизна. Встановлено закономірності формування технологічних ланцюжків очисного обладнання при заданому рівні видобутку в умовах невизначеності в залежності від умов експлуатації та параметрів обладнання. Практична значимість. Розроблена система прийняття рішень, дозволяє оптимізувати параметри експлуатації, знизити собівартість видобутку, вибрати структуру механізованого комплексу з заданим рівнем продуктивності. Описані в роботі підходи можуть бути використані як на стадії проектування очисного забою, так і в процесі експлуатації.