Історія досліджень поселення трипільської культури Городськ (Городське)

Серед пам'яток трипільської культури однією з достатньо відомих є поселення, розташоване на території с. Городське Житомирської обл., відоме у археологічній літературі під назвою «Городськ». Дослідники у різний час виділяли «городсько-усатовський» етап у розвитку трипільської культури, «гор...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Відейко, М.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 2017
Назва видання:Археологія і давня історія України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/161971
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Історія досліджень поселення трипільської культури Городськ (Городське) / М.М. Відейко // Археологія і давня історія України: Зб. наук. пр. — К.: ІА НАН України, 2017. — Вип. 4 (25). — С. 336-342. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Серед пам'яток трипільської культури однією з достатньо відомих є поселення, розташоване на території с. Городське Житомирської обл., відоме у археологічній літературі під назвою «Городськ». Дослідники у різний час виділяли «городсько-усатовський» етап у розвитку трипільської культури, «городський тип» пам'яток і навіть городську археологічну культуру. Дослідження цієї пам'ятки випали на 1936—1940 рр., які для української археології були часом важливих відкриттів, та, водночас — стали часом драматичних подій. Ці події, а також наступні роки війни, призвели до значних втрат — як серед вчених, так і для подальшої долі здобутих тоді матеріалів. Деякі з них хоча і збереглися, однак і досі чекають на публікацію, введення у повному обсязі в науковий обіг, зберігаючи значну наукову вартість. Важливою складовою у процесі видання результатів давніх досліджень є встановлення та відтворення їх історії, в тому числі і з використанням архівних джерел.