Інформаційна технологія альтернативної комунікації для людей з обмеженими можливостями спілкування

У статті розглянуто інформаційну технологію для реалізації людського спілкування з використанням залишкових можливостей людини, що досягається шляхом організації введення тексту з використанням мобільних та допоміжних пристроїв. Наведено складові запропонованої технології: метод введення текстової і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут проблем штучного інтелекту МОН України та НАН України
Дата:2018
Автори: Бармак, О.В., Багрій, Р.О., Крак, Ю.В., Касьянюк, В.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем штучного інтелекту МОН України та НАН України 2018
Назва видання:Штучний інтелект
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/162369
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Інформаційна технологія альтернативної комунікації для людей з обмеженими можливостями спілкування / О.В. Бармак, Р.О. Багрій, Ю.В. Крак, В.С. Касьянюк // Штучний інтелект. — 2018. — № 2 (80). — С. 16-24. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглянуто інформаційну технологію для реалізації людського спілкування з використанням залишкових можливостей людини, що досягається шляхом організації введення тексту з використанням мобільних та допоміжних пристроїв. Наведено складові запропонованої технології: метод введення текстової інформації для реалізації можливості введення обмеженою кількістю керувань та метод прогнозування слів, що найбільш часто зустрічаються після вже введених слів у реченні. Узагальнено процес введення тексту за допомогою неоднозначної віртуальної клавіатури та подання керуючих сигналів для здійснення вибору елементів управління. Сформульовано підходи щодо пошуку оптимального розподілу множини символів алфавіту для різної кількості керуючих сигналів. Узагальнено та вдосконалено метод прогнозування слів, що використовує статистичну модель мови з «відступом» та запропоновано підхід до формування навчального корпусу слів розмовної української мови.