Флюїдні включення у флюориті з сієнітів Азовського штоку (Східне Приазов’я)

Кристали флюориту з сієнітів Азовського масиву містять різноманітні включення, що відрізняються за розміром, формою, хімічним складом та агрегатним станом. Форма майже всіх включень, незважаючи на їхній теперішній агрегатний стан, є свідченням флюїдного походження включень, захоплення їх у рідкому с...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автор: Кульчицька, Г.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Українське мінералогічне товариство 2007
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/16242
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Флюїдні включення у флюориті з сієнітів Азовського штоку (Східне Приазов’я) / Г.О Кульчицька // Записки Українського мінералогічного товариства. — 2007. — Т. 4. — С. 49-66. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Кристали флюориту з сієнітів Азовського масиву містять різноманітні включення, що відрізняються за розміром, формою, хімічним складом та агрегатним станом. Форма майже всіх включень, незважаючи на їхній теперішній агрегатний стан, є свідченням флюїдного походження включень, захоплення їх у рідкому стані. Одні кристали флюориту утворилися з “сухого” галоїдного розплаву, інші з галоїдного розплаву-розсолу, що плавно змінювався концентрованими водними розчинами хлоридів. Систематизація попередніх досліджень і отримані нові дані дають змогу дещо інакше трактувати причину розмаїття включень у флюориті, яка раніше бачилась у поетапній гетерогенізації первинного магматичного розплаву. Показано, що визначальними є три чинники: незмішуваність між силікатним і галоїдним розплавами, прихована розшарованість відокремленого фторидного розплаву за густиною без порушення фазової гомогенності та різна генетична природа включень.