Механізми адаптації клітин до гіпоксії, або як "перекрити кисень" злоякісній пухлині (Нобелівська премія з фізіології та медицини 2019 року)

Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2019 р. присуджено двом американським ученим — Вільяму Дж. Келіну-молодшому (William G. Kaelin, Jr.) з Гарвардського університету та Грегу Л. Семензі (Gregg L. Semenza) з Університету Джонса Хопкінса, а також британському досліднику Пітеру Дж. Реткліффу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Романюк, С.І., Комісаренко, С.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2019
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/162558
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Механізми адаптації клітин до гіпоксії, або як "перекрити кисень" злоякісній пухлині (Нобелівська премія з фізіології та медицини 2019 року) / С.І. Романюк, С.В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. — 2019. — № 12. — С. 3-19. — Бібліогр.: 68 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2019 р. присуджено двом американським ученим — Вільяму Дж. Келіну-молодшому (William G. Kaelin, Jr.) з Гарвардського університету та Грегу Л. Семензі (Gregg L. Semenza) з Університету Джонса Хопкінса, а також британському досліднику Пітеру Дж. Реткліффу (Sir Peter J. Ratcliffe) з Оксфордського університету за «відкриття того, як клітини відчувають і пристосовуються до наявності кисню». Роботи цьогорічних нобелівських лауреатів заклали основу для розуміння того, як рівень кисню впливає на клітинний метаболізм та фізіологічні функції. Їх дослідження відкривають шлях до розроблення нових стратегій у боротьбі з анемією, раком та багатьма іншими хворобами.