Зарубіжний досвід використання осушених земель для України

Висвітлено, що на тлі глобальних проблем людства перед країнами в цілому стоїть завдання раціонального та ефективного використання і збереження ресурсного потенціалу. Зазначено, що в сучасних умовах господарювання, зокрема на осушених землях, це безпосередньо залежить від рівня наукового забезпеченн...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України»
Дата:2017
Автори: Третяк, Н.А., Третяк, Р.А., Шашула, Л.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2017
Назва видання:Економіка природокористування і охорони довкілля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/162879
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Зарубіжний досвід використання осушених земель для України / Н.А. Третяк, Р.А. Третяк, Л.О. Шашула // Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2017. — С. 148-155. — Бібліогр.: 9 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Висвітлено, що на тлі глобальних проблем людства перед країнами в цілому стоїть завдання раціонального та ефективного використання і збереження ресурсного потенціалу. Зазначено, що в сучасних умовах господарювання, зокрема на осушених землях, це безпосередньо залежить від рівня наукового забезпечення та чинної законодавчо-нормативної бази. З’ясовано, що правовий аспект регулювання економічних й екологічних відносин організації використання осушених земель в Україні оцінюється як незадовільний. Обґрунтовано нагальну необхідність удосконалення відповідного законодавства та організаційного механізму з урахуванням міжнародного досвіду та апроксимацій директив Європейського Союзу. Проаналізовано стан осушених земель в Україні та зарубіжних державах, а також інституційного забезпечення організації їх ефективного використання. Запропоновано заходи, спрямовані на раціональне залучення наявного потенціалу цієї категорії земель та його подальшого розвитку.