Екосистемний концепт модернізації територіальних природно-господарських комплексів

Визначено що унікальні територіальні природно-господарські комплекси України створюють надзвичайно сприятливі умови для розвитку багатьох галузей економіки. Розглянуто систему управління такими комплексами як систематизований набір засобів і механізмів залучення природних багатств територій, предста...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Клиновий, Д.В., Мороз, В.В., Петровська, І.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2015
Назва видання:Економіка природокористування і охорони довкілля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/163485
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Екосистемний концепт модернізації територіальних природно-господарських комплексів / Д.В. Клиновий, В.В. Мороз, І.О. Петровська // Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2015. — С. 75-86. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Визначено що унікальні територіальні природно-господарські комплекси України створюють надзвичайно сприятливі умови для розвитку багатьох галузей економіки. Розглянуто систему управління такими комплексами як систематизований набір засобів і механізмів залучення природних багатств територій, представлених земельним, водним, лісовим, мінерально-сировинним та іншими видами природних капіталів, у сферу суспільного виробництва, який через природно-господарські відносини забезпечує охорону та ефективне використання природних ресурсів для потреб національного господарства. Розроблено інноваційний концепт модернізації системи управління територіальними природно-господарськими комплексами на основі екосистемного підходу та ідеї системно-структурного кластерно-корпоративного управління розвитком природно-антропогенних господарських утворень. Розкрито сутність і зміст вищезгаданого екосистемного концепту модернізації шляхом упровадження кластерно-корпоративної схеми та проектного підходу до використання територіальних природних капіталів у децентралізованій системі природно-ресурсного менеджменту. Запропоновано з позицій сучасних теорій бізнесу теоретико-методологічні основи модернізації таких комплексів відповідно до кластерно-корпоративного підходу формування системи структурного управління природокористуванням, принципів т.зв. нової конкуренції та хорошого врядування. Представлено екосистемну модель структурного управління сталим розвитком територіальних природно-господарських утворень на засадах «синьої» та «зеленої» економіки, а також сучасних принципів забезпечення ефективності й конкурентоспроможності бізнесу, проектного фінансування та управління.