Проблема вичерпності мінерально-сировинних ресурсів у контексті забезпечення сталого надрокористування

Розглядаються основні аспекти та підходи до визначення сталого надрокористування. Обґрунтовано, що основною проблемою його забезпечення є вичерпність мінерально-сировинних ресурсів. Як основний механізм подолання останньої наведено правило Хартвіка, за яким рентні платежі повинні спрямовуватися у ві...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Пугач, В.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2015
Назва видання:Економіка природокористування і охорони довкілля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/163486
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Проблема вичерпності мінерально-сировинних ресурсів у контексті забезпечення сталого надрокористування / В.О. Пугач // Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2015. — С. 226-235. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглядаються основні аспекти та підходи до визначення сталого надрокористування. Обґрунтовано, що основною проблемою його забезпечення є вичерпність мінерально-сировинних ресурсів. Як основний механізм подолання останньої наведено правило Хартвіка, за яким рентні платежі повинні спрямовуватися у відтворювальний капітал для підтримання реального споживання. Доведено, що сума рентних платежів має визначатися індивідуально для кожного окремого випадку, враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін: держави, суспільства та бізнесу. Визначено, що реінвестування рентних платежів в інші форми капіталу – людський, технологічний, природний, фінансовий забезпечить умови для сталого надрокористування.