Інституційне забезпечення екологічної політики в умовах децентралізації

Проаналізовано інституційне забезпечення екологічної політики в контексті реформи децентралізації. Обґрунтовано основні напрями вдосконалення інституційних засад, сутність і роль прав власності на природні ресурси. Доведено необхідність розмежування відносин прав власності на природні ресурси відпов...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Шевченко, І.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2015
Назва видання:Економіка природокористування і охорони довкілля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/163487
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інституційне забезпечення екологічної політики в умовах децентралізації / І.В. Шевченко // Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2015. — С. 87-95. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проаналізовано інституційне забезпечення екологічної політики в контексті реформи децентралізації. Обґрунтовано основні напрями вдосконалення інституційних засад, сутність і роль прав власності на природні ресурси. Доведено необхідність розмежування відносин прав власності на природні ресурси відповідно до загальноприйнятих вимог світової спільноти з урахуванням низки базових чинників, пов’язаних із гарантуванням якості навколишнього природного середовища, соціальної ефективності природокористування. Проаналізовано нормативно-правову базу сфери децентралізації та виявлено певні прогалини, що необхідно заповнити внесенням змін та доповнень до чинного законодавства. Визначено стратегічні орієнтири децентралізованого розвитку нашої держави. Запропоновано інституційні засади, які забезпечать відкритість і демократичність екологічної політики в умовах реформи децентралізації: інститути, що формують основу для залучення місцевих органів влади й управління до процесу прийняття рішень на загальнонаціональному рівні; організації, спроможні встановити соціальний діалог між представниками державних та місцевих органів, громадськості, зацікавлених осіб безпосередньо на всіх стадіях розробки адміністративних рішень.